2 ساعت | پرتال خبری

شهردار پایتحت درباره زلزله احتمالی تهران: جای نگرانی نیست

۳ آذر ۱۳۹۶

محمدعلی نجفی، شهردار پایتحت از آمادگی نسبی تهران برای مقابله با زلزله خبر داد و گفت برای زلزله احتمالی تهران جای نگرانی نیست و نباید از زلزله ترسید. او در عین حال گفته است در برخی نقاط پایتخت، ساختمان‌ها روی گسل یا نزدیک به گسل ساخته شده‌اند که “کار اشتباهی است.”

زلزله احتمالی تهران

آقای نجفی که اخیرا شهردار تهران شده است در تلویزیون ایران گفته است مدیریت بحران تهران “از برخی جهات در شرایط مناسبی قرار دارد و جای نگرانی نیست.”

دولت ایران مسئولیت رسیدگی به زلزله احتمالی تهران و مدیریت بحران را به شهرداری سپرده است.

تهران روی چند گسل‌ زلزله قرار دارد و شماری از مقام‌های ایران در مورد آماده نبودن پایتخت ایران برای مقابله با تبعات یک زلزله احتمالی هشدار داده‌اند.

کارشناسان از سال‌ها پیش به دولت توصیه کرده‌اند سیاست‌های سختگیرانه‌‌تری را برای ساخت و سازها در پایتخت به اجرا در بیاورد و دست به بازسازی بافت‌های فرسوده و قدیمی شهر بزند.

آقای نجفی گفته است “زلزله، طبیعت زمین است و نباید از آن ترسید. بلکه باید کاری کنیم که ریسک این حادثه تا حد امکان کاهش یابد.”

شهردار تهران افزوده است “ایجاد ساختمان‌های بهتر و فراهم کردن امکانات برای شرایط بعد از وقوع حادثه و مدیریت بحران تهران از جمله موضوعات حیاتی است.”

آقای نجفی گفته است ساختمان‌ها باید حداقل در برابر شدت زلزله‌ای به بزرگی ۷ درجه مقاوم باشند اما برخی ساختمان‌ها حتی در مقابل زلزله‌ای به بزرگی ۵ درجه هم مقاوم نیستند.

او گفته است برای محلاتی در تهران که ممکن است به خاطر زلزله دچار خسارت شوند، برنامه‌ریزی شده است اما هنوز آموزش ساکنان محله‌ها آغاز نشده است.

شهردار تهران گفته است “در ۱۰ پارک جنگلی تهران امکان اسکان برای جمعیتی حدود ۶۰۰ هزار نفر ایجاد شده است.”


وبگردی سایت کسب و کار بازده

شهردار پایتحت درباره زلزله احتمالی تهران: جای نگرانی نیست


خبرخوان هفته

  • فرار شجاعانه سرباز کره شمالی به کره جنوبی خبرساز شد
  • اعتراف اوبر به سرقت اطلاعات ۵۷ میلیون کاربر خود جنجال آفرید
  • ۲۰ عجیب ترین باور مذهبی در جهان

نوشته شهردار پایتحت درباره زلزله احتمالی تهران: جای نگرانی نیست اولین بار در مجله کسب و کار ۲ ساعت پدیدار شد.