2 ساعت | پرتال خبری

تولید سریعترین و قدرتمندترین SUV جهان

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
به گزارش ستاره ها به نقل از مجله سخت افزار: خودروهای کلاس SUV (مخفف Sport Utility Vehicle یا آنگونه که در ایران شناخته شده است "شاسی بلند") به خودی خود ماشین هایی هستند که با ظاهر قدرتمند و توانایی عملکرد در شرایط سخت شناخته می شوند. در بین ماشین های SUV می توان اتومبیل های بی نظیری مانند رنج روور اووک را مشاهده کرد که سازندگان آنها نیم نگاهی هم به زیبایی و لوکس بودن آنها داشته اند. از طرفی همواره تلاش برای ساخت اتومبیل های قدرتمندتر و سریعتر هم در بین کمپانی های سازنده در جریان بوده و حالا شرکت مشهور جیپ اعلام کرده است که سریعترین و قدرتمند ترین SUV جهان را تولید کرده است.

 

این ماشین که Grand Cherokee Trackhawk (گرندچروکی ترک هاوک) نام دارد از نظر فنی یک غول قدرتمند در کلاس خود به حساب می آید. صفر تا صد ماشین تنها در ۳٫۵ ثانیه است و حداکثر سرعت آن به ۲۹۰ کیلومتر در ساعت می رسد. در قلب این خودرو از پیشرانه ۶٫۲ لیتری با آرایش V8 استفاده شده که توانایی تولید ۷۰۷ اسب بخار نیرو و گشتاور ۸۷۵ نیوتن متر را داشته تا به این ترتیب ترک هاوک نه تنها سریعترین بلکه قوی ترین خودروی SUV جهان باشد.
 

در این خودرو که از نظر زیبایی هم چیزی کمتر از اووک ندارد از جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک استفاده شده و برای اولین بار در تمامی ماشین های جیپ، دیسک های ترمز ۴۰۰ میلیمتری دو تکه نیز در اختیار ترک هاوک قرار دارد. سیستم حرکت خودرو چهارچرخ متحرک است و در حالت Track، تقسیم گشتاور به صورت ۳۰:۷۰ به چرخ های جلو و عقب می باشد. داخل خودرو نیز با استفاده از چرم به رنگ های مشکی و قرمز تزئین شده و امکاناتی همچون CarPlay اپل، نمایشگر مرکزی و تمامی تجهیزات استاندارد خودروهای SUV نیز در نظر گرفته شده اند. گفته می شود جیپ قصد دارد هفته آینده و در نمایشگاه اتومبیل نیویورک رسما از TrackHawk رونمایی کند. هنوز اطلاعاتی از قیمت ماشین در دسترس نیست اما احتمالا عرضه آن به بازار پیش از انتهای سال جاری میلادی صورت خواهد گرفت.